Medlemmer

Hvis du har spørgsmål eller er interesseret i Ældrerådets arbejde, er du velkommen til at kontakte et af Ældrerådets medlemmer gennem kontaktoplysningerne nedenfor. Ældrerådets medlemmer holder gerne foredrag om rådets arbejde for foreninger, plejecentre, loger eller andre sociale sammenslutninger – kontakt de enkelte medlemmer af rådet for at aftale et tidspunkt. 

Medlemmer af Viborg Ældreråd 2018-2021

  • Kaj F. Pedersen

    Kaj Flemming Pedersen (formand)

    Brorsonsvej 49
    8850 Bjerringbro
    Tlf.: 40 16 24 33
    Mail: kajfl@hotmail.com

  • Anette Kløjgaard

    Annette Kløjgaard (næstformand)

    Hedevænget 15
    8800 Viborg
    Tlf.: 22 38 81 00
    Mail: annette@kloejgaard.dk

  • Benny Andersen

    Benny Andersen

    Kornmarken 26
    8800 Viborg
    Tlf.: 22 79 08 86
    Mail: bennyibandersen@gmail.com

  • Carsten Dalsgaard Poulsen

    Carsten Dalsgaard Poulsen

    Søndermarksvej 6, Ørum
    8830 Tjele
    Tlf.: 51 29 64 22
    Mail: carstendp@gmail.com

  • Dorit Bro Olsen

    Dorit Bro Olsen

    Udsigten 1
    7850 Stoholm
    Tlf.: 97 54 12 54
    Mail: Bentogdorit@gmail.com

  • Egon H. Nielsen

    Egon H. Nielsen

    Toftevænget 5
    9632 Møldrup
    Tlf.: 86 69 15 20 / 20 20 63 87
    Mail: Egon.h.Nielsen@gmail.com

  • Erik Pind

    Erik Pind

    Mimersvej 31
    8800 Viborg
    Tlf.: 22 81 02 44
    Mail: cepind@8800.dk

  • Hanne Rasmussen

    Hanne Rasmussen

    Langdalsvej 7
    8800 Viborg
    Tlf.: 21 60 79 55
    Mail: langdalsvej@nypost.dk

  • Martin H. Ditlevsen

    Martin Haller Ditlevsen

    Viborgvej 56
    7470 Karup J
    Tlf.: 51 51 28 03
    Mail: Familien.ditlevsen@gmail.com

  • Poul Erik Heegaard

    Poul Erik Heegaard

    Primulavej 8
    8800 Viborg
    Tlf.: 86 63 92 82
    Mail: peheh@mail.dk

  • Roma Brendstrup

    Roma Brendstrup

    Skovbakkevej 92 A
    8800 Viborg
    Tlf.: 30 42 40 43
    Mail: brendstruproma@gmail.com

Sidst opdateret: 02.04.2019