Hvem er din psykolog

Her kan du se hvem der er psykolog på de forskellige skoler og institutioner pr. 1. august 2017.

 

Psykolog Skole Institution
Bjørn Mikkelsen

Mønsted Skole
Sparkær Skole
Vestre Skole

Spurvehuset
Mønsted Børnehave
Søløven
Åkanden, Vridsted
Myretuen Kjeldbjerg
Børnehaven Prinsen

Ditte Juul

Houlkærskolen
Møllehøjskolen

Børnehaven Møllehøj
Tapdrup Børnehave

Vibeke Jensen Brattingsborgskolen
Skals Skole
Ulbjerg Skole

Børnehaven Tumlehøj
Naturbørnehaven Høndruphus
Skals Børnehuse
Børnehaven Møllebakken
Engelsborg Børnehave

Helle Hansen

Overlund Skole
Hammershøj Skole

Nørreåskolen

Børnehuset Videbechs Minde
Overlund Børnecenter
Børnehuset Spangsdal
Børnehuset Hammershøj

Nørreå Børnehus

Rebekka Eckerdal

Egeskovskolen
Egeskovskolen (special)

Mammen Friskole
Vejrumbro Fri (skole)

Skovbørnehaven Bjerringbro
Egeskov Børnehave

Mammen Fribørnehave
Vejrumbro Fri (børnehave)

Dagpleje: Øst og Sydøst

Mette Forsberg

Rødkærsbro Skole
Viborg Ungdomsskole HU (SE)

Rødkærsbro Børnehave
Smørhullet

Niels Eliasen Finderuphøj Skole
Finderuphøj Skole (special)

Børnehaven Søndergård
Børnehuset Rørsangervej
Bulderby

Sisse Trier

Søndre Skole

Friskolen i Viborg

Dalens Daginstitutioner
Børnehaven Teglgården
Trine Meincke

Gudenådalens Friskole
Friskolen Hald Ege

Spurvehuset (specialgruppen)
Rørsangervej (specialgruppen)
Løgstrup Børnehus
Unoden
Børnehaven Kokholm
Lyngens Børnehuse

Yggdrasil

Tina H. Mortensen

Bøgeskovskolen
Rosenvænget skole (junior A, indskoling og autisme)

Bøgeskovens Børnehus
Børnehaven Pilekvisten

Nørrehus (specialbørnehave)

Charlotte Boel Nordre Skole
Nordre Skole (Almind - special)
Børnehuset Tommeliden
Digterparkens Børnehave
Irene Kølskov Sørensen
(Neuropsykolog)
Nørrehus (specialbørnehave)
Konny Philipsen Frederiks Skole
Vestervang Skole (A-klasserne - special)
Rosenvænget Skole (junior B og ungdomsafdelingen)

Katholt (autisme)

Bodil Jørgensen

Møldrup Skole
Vestervang Skole (A-klasserne - special)
Rosenvænget Skole
Rosenvænget Skole (junior A, indskoling og autisme)

Viborg Privat Realskole

Møldrup Børnehus

Dagpleje: Nord

Mette P. Jørgensen Hald Ege Skole Egeskovens Børnehave
Hald Ege Børnehave

Dagpleje: Vest og Sydvest

Tine Santos-Hansen

BARSEL

 

Yrsa Bartelt Stoholm Skole
Vestfjendsskolen
Nordre Skole (special - indskoling)
Stoholm Børnehave
Rådhushaven, Stoholm
Dagmar Feddern Donbæk

Viborg Ungdomsskole 10. klasse
Ørum Skole
Sødalskolen (afdeling Rødding/Løvel)

Tange Kristne Friskole

Ørum Børnehus
Sødal Børnehus (afdeling Rødding/Løvel)

Vores Børnehave (Sahl)
Tumlelunden
Tanglopperne

Kristine Lynggaard Sønderup

Vestervang Skole

Langsø Friskole

Børnehuset Tommeliden
Digterparkens Børnehave
Børnehaven Lupinmarken
Vestbyens Børnehus

Langsø Børnehus
Naturbørnehaven Solstrålen

Ditte Boj Jørgensen Karup Skole
Nordre Skole (special - mellemtrin/overbygning)
Solstrålen, Karup
Børnehuset Kølvrå
Børnehaven Trekløveren 
Gry Andersen Teichert

Løgstrup Skole

Bjerregrav Friskole

Løgstrup Børnehus

Løvspring
Møgelkær
Bjerregrav Fribørnehave
Knuden

Sidst opdateret: 27.04.2018