Hvem er din Logopæd

Orange

Her kan du finde alle Logopæder i PPL, og se hvilke skoler og institutioner de betjener pr. 01.08.2018.

Gældende pr. 1. august 2018
Logopæd Skole Institution
Birgitte Strandholdt Stoholm Skole
Vestfjendsskolen
Finderuphøj Skole
Børnehusene Stoholm
Rådhushaven, Stoholm
Myretuen Kjeldbjerg
Åkanden, Vridsted
Bulderby
Børnehuset Søndergård
Lone Green

Ørum Skole
Hammershøj Skole
Møllehøjskolen

Nørreåskolen

Børnehuset Møllehøj
Tapdrup Børnehus
Ørum Børnehus
Børnehuset Hammershøj

Nørreå Børnehus

Dagpleje: Øst

Louise Fruergaard Kristensen

Vestervang Skole
Nordre Skole

Langsø Friskole

Børnehuset Lupinmarken
Vestbyens Børnehus
Digterparkens Børnehus
Tommeliden

Langsø Børnehus

Mette Munk

Karup Skole
Frederiks Skole
Hald Ege Skole

Hald Ege Friskole

Børnehuset Kølvrå
Børnehaven Solstrålen
Børnehuset Trekløveren
Egeskovens Børnehave
Hald Ege Børnehus
Nina Koldby

Rødkærsbro Skole
Bøgeskovskolen
Egeskovskolen 
Egeskovskolen (specialklasserne)

Tange Kristine Friskole
           

Rødkærsbro Børnehave
Bøgeskovens Børnehus
Skovbørnehaven Bjerringbro
Egeskov Børnehave
Børnehuset Pilekvisten
Katholt (autisme)

Tanglopperne

Dagpleje: Sydøst

Susanne Villemoes Søndre Skole
Søndre Skole (specialklasserne)
Finderuphøj Skole (specialklasserne)

Dalens Daginstitutioner
Børnehuset Teglgården
Spurvehuset
Spurvehuset (special)
Børnehuset Rørsangervej (special)
Nørrehus (specialbørnehave)

Løvspring

Dagpleje: Sydvest

Tove Skærbæk

Mønsted Skole
Sparkær Skole
Vestre Skole

Friskolen i Viborg
Viborg Privat Realskole
 

Mønsted Børnehus
Børnehuset Prinsen
Søløven
Spurvehuset
Børnehuset Rørsangervej

Møgelkær

Dagpleje: Vest

Selma Bækhøj-Poulsen Houlkærskolen
Overlund Skole
           
Børnehaven Kokholm
Lyngens Børnehuse
Unoden
Overlund Børnecenter
Børnehuset Spangsdal
Line K. Madsen

Sødalskolen (afd. Rødding og Løvel)
Nordre Skole (specialklasserne)
Nordre Skole (Lyshøj)

Bjerregrav Friskole
Gudenådalens Friskole
Mammen Friskole

Børnehuset Videbechs Minde
Sødal Børnehus (afd. Rødding og Løvel)
Nørrehus (specialbørnehave) 

Vores Børnehave (Sahl)
Bjerregrav Fribørnehave
Tumlelunden
Mammen Fribørnehave
Yggdrasil

Diana Nielsen Brattingsborgskolen
Løgstrup Børnehus
Møldrup Skole

Vejrumbro Fri (skole)

Tumlehøj
Løgstrup Børnehus
Møldrup Børnehus
Engelsborg Børnehus

Knuden
Vejrumbro Fri (børnehus)

Lisbeth Lund Vestervang Skole (A-klasserne) Katholt (Autisme) 
Henriette Bolt  Skals Skole
Ulbjerg Skole

Naturbørnehaven Høndruphus
Skals Børnehuse
Børnehuset Møllebakken

Naturbørnehaven Solstrålen

Dagpleje: Nord

Sidst opdateret: 25.06.2019