Hvem er din læringskonsulent?

Her kan du se en liste over, hvilke læringskonsulenter der er på de forskellige skoler.

Matematik- og læsekonsulenterne Jonas Holch Jensen og Lenette Krathmann Jensen betjener alle skole. Ellers er fordelingen således:

Gældende pr. 1. august 2017
 Skole Læringskonsulent
 Område Vest
 Finderuphøj Skole
Finderuphøj specialklasser

Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard         

 Mønsted Skole Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard                  
 Sparkær Skole Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard              
 Stoholm Skole Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard                   
 Vestfjendsskolen Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard                          
 Rosenvænget Skole

Yvonne Jensen
Maria Bech Overgaard  

Område Øst
 Houlkærskolen

Susan Boje
Lena Roesgaard Mose

 Møllehøjskolen

Susan Boje
Lena Roesgaard Mose

 Overlund Skole Susan Boje

Maria Bech Overgaard

 Hammershøj Skole

Susan Boje 
Maria Bech Overgaard     

 Ørum Skole Susan Boje
Maria Bech Overgaard       
 Sødalskolen (Rødding/Løvel)

Susan Boje
Maria Bech Overgaard

 Viborg Ungdomsskole Susan Boje

Lena Roesgaard Mose

 Område Sydvest  
 Karup Skole

Ingelise Kristensen
Lena Roesgaard Mose

 Frederiks Skole Ingelise Kristensen

Maria Bech Overgaard

 Hald Ege Skole

Ingelise Kristensen
Lena Roesgaard Mose

 Søndre Skole Ingelise Kristensen

Lena Roesgaard Mose

  Område Nord
Brattingsborgskolen

Helle Søgård
Lena Roesgaard Mose

Løgstrup Skole

Helle Søgård
Maria Bech Overgaard

Møldrup Skole

Helle Søgård
Lena Roesgaard Mose

Skals Skole/Ulbjerg Skole

Helle Søgård
Lena Roesgaard Mose

Nordre Skole
Nordre Skole (special)
Helle Søgård
Lena Roesgaard Mose
Vestervang Skole
Vestervang Skole (A-klasserne)
Helle Søgård
Maria Bech Overgaard
 Område Sydøst  
 Bøgeskovskolen

Lise Kirkegaard
Lena Roesgaard Mose

 Egeskovskolen
Egeskovskolen (special)
Lise Kirkegaard     
Lena Roesgaard Mose       
 Rødkærsbro Skole

Lise Kirkegaard
Maria Bech Overgaard

Sidst opdateret: 08.02.2020