Hvem er din fysergo

Balloner

Her kan du se hvilken fysio- og ergoterapeut der er på de forskellige skoler og institutioner 01.02.2019.

Alle private skoler og institutioner står med skråskrift. Alle specialskoler og institutioner er skrevet med fed skrift.

Gældende pr. 1. februar 2019
Fysio- og Ergoterapeut Skole Institution
Charlotte Bust

Nordre Skole 
Skals Skole
Ulbjerg Skole

Bjerregrav Friskole
Friskolen i Viborg

Finderuphøj Skole (specialklasserne)
Nordre Skole (specialklasserne + Almind)

Børnehuset Tommeliden
Digterparkens Børnehus   
Skals Børnehuse
Børnehaven Møllebakken

Bjerregrav Fribørnehave
Tumlelunden

Dagpleje område Nord

 

Cindie Jakobsen

Karup Skole
Frederiks Skole
Hald Ege Skole
Søndre Skole

Tange Kristne Friskole
Friskolen Hald Ege

Søndre Skole (specialklasserne)
Rosenvænget Skole (junior B og
ungdomsafd.)

Solstrålen (Karup)
Børnehuset (Kølvrå)
Børnehuset Trekløveren
Egeskovens Børnehus
Hald Ege Børnehus
Dalens Daginstitutioner
Børnehuset Teglgården

Sommerfuglene (special)

Dagpleje område Sydvest

Kirsten Lund Bennedsgaard Houlkærskolen
Overlund Skole
Sødalskolen 
Børnehuset Kokholm
Lyngens Børnehuse
Unoden
Børnehuset Videbechs Minde
Overlund Børnecenter
Børnehuset Spangsdal
Sødal Børnehus (afd. Rødding og Løvel)

Løvspring

Rørsangervej (specialgruppen)
Katholt (autisme)


Dagpleje område Øst
Line Brokop Østergaard

Brattingsborg Skole
Løgstrup Skole
Møldrup Skole
Nordre Skole 
Vestervang Skole

Langsø Friskole

Finderuphøj Skole (specialklasserne)
Nordre Skole (specialklasserne + Almind)

Børnehuset Tumlehøj
Naturbørnehuset Høndruphus
Løgstrup Børnehus
Møldrup Børnehus
Børnehuset Tommeliden
Digterparkens Børnehus
Børnehuset Lupinmarken
Vestbyens Børnehus
Engelsborg Børnehus 

Naturbørnehaven Solstrålen
Knuden

Specialbørnehaven Nørrehus

Dagpleje område Nord

Louise Hasager Henriksen

Finderuphøj Skole
Mønsted Skole
Sparkær Skole
Stoholm Skole
Vestfjendsskolen
Vestre Skole

Viborg Privat Realskole

Rosenvænget Skole (junior B
og ungdomsafd.)

Børnehuset Søndergaard
Spurvehuset
Børnehuset Rørsangervej
Bulderby
Mønsted Børnehus
Søløven
Stoholm Børnehus
Rådhushaven (Stoholm)
Åkanden (Vridsted)
Myretuen Kjeldbjerg
Børnehaven Prinsen 

Møgelkær

Specialbørnehaven Nørrehus

Børnehuset Søndergaard (SE Svanerne)

Dagpleje område Vest
Louise Kandborg Larsen

Hald Ege Skole (indskoling)

Tange Kristne Friskole
Friskolen Hald Ege

Søndre Skole (specialklasserne)

Børnehuset (Kølvrå)
Børnehuset Trekløveren
Dalens Daginstitutioner
Børnehaven Teglgården

Dagpleje område Sydvest

Mia Hartmann

Møllehøjskolen
Hammershøj Skole
Ørum Skole

Vejrumbro Fri (skole)
Nørreåskolen

Rosenvænget Skole (junior B
og ungdomsafd.)

Børnehuset Møllehøj
Tapdrup Børnehus
Ørum Børnehus

Langsø Børnehus
Nørreå Børnehus
Vejrumbro Fri (børnehus)

Dagpleje område Øst

Pernille Pallesen

Vestervang Skole (A-klasserne, indskoling
og autismegruppen)

 
Ulla Lind-Holt

Bøgeskovskolen
Egeskovskolen
Rødkærsbro Skole 

Gudenådalens Friskole
Mammen Friskole

Rosenvænget Skole (junior B
og ungdomsafd.)

Bøgeskovens Børnehus
Børnehaven Pilekvisten
Skovbørnehaven (Bjerringbro)
Egeskov Børnehus
Rødkærsbro Børnehus

Vores Børnehave (Sahl)
Mammen Fribørnehave
Yggdrasil (Gudenådalen)
Tangelopperne

Specielbørnehaven Nørrehus 

Dagpleje område Sydøst

Sidst opdateret: 22.02.2019