Hvem er din fysergo

Balloner

Her kan du se hvilken fysio- og ergoterapeut der er på de forskellige skoler og institutioner.

Gældende pr. 1. august 2017
Fysio- og Ergoterapeut Skole Institution
Charlotte Bust

Hald Ege Skole
Søndre Skole
Finderuphøj Skole (almen)
Nordre Skole (Lyshøj)

Friskolen i Viborg

Egeskovens Børnehave
Hald Ege Børnehave
Dalens Daginstitutioner
Børnehaven Teglgården
Digterparkens Børnehave
Tommeliden
Børnehaven Lupinmarken
Engelsborg Børnehave

Tumlelunden

Dagpleje Sydvest

Cindie Jakobsen Karup Skole
Frederiks Skole
Rosenvænget (special)

Solstrålen, Karup
Børnehuset Kølvrå
Børnehaven Trekløveren
Tusindfryd Frederiks

Dagpleje Sydvest

Karin Buchhave

Vestfjendsskolen
Mønsted Skole
Sparkær Skole
Stoholm Skole
Overlund Skole
Vestre Skole
Rosenvænget (special)

Viborg Privat Realskole

Mønsted Børnehave
Børnehaven Søndergård
Stoholm Børnehave
Rådhushaven Stoholm
Børnehuset Rørsangervej
Spurvehuset
Åkanden, Vridsted
Myretuen Kjeldbjerg
Børnehaven Prinsen
Bulderby
Specialbørnehaven Nørrehus

Møgelkær

Dagpleje Vest

Kirsten Lund Bennedsgaard Sødalskolen
Overlund Skole
Houlkærskolen
Finderuphøj Skole (special)
Nordre Skole (special)

Børnehuset Kokholm
Lyngens Børnehuse
Unoden
Børnehuset Videbechs Minde
Overlund Børnecenter
Børnehuset Spangsdal
Sødal Børnehus (Rødding og Løvel)

Løvspring

Dagpleje Øst

Mia Hartmann

Ørum Skole
Hammershøj Skole
Møllehøjskolen

Nørreåskolen
Vejrum-Viskum Friskole

Børnehuset Møllehøj
Tapdrup Børnehave
Børnehuset Hammershøj
Ørum Børnehus

Langsø Børnehus
Nørreå Børnehus
Vejrum-Viskum Fribørnehave

Pernille Pallesen

Løgstrup Skole
Møldrup Skole
Ulbjerg Skole
Skals Skole
Brattingsborgskolen
Vestervang Skole
Vestervang Skole (special)

Bjerregrav Friskole 

Børnehaven Tumlehøj
Naturbørnehaven Høndruphus
Løgstrup Børnehus
Møldrup Børnehus
Skals Børnehuse
Børnehaven Møllebakken
Vestbyens Børnehus
Spurvehuset (special)
Rørsangervej (special)

Bjerregrav Fribørnehave
Naturbørnehaven Solstrålen
Knuden

Dagpleje Nord

Ulla Lind-Holt

Rødkærsbro Skole
Bøgeskovskolen
Egeskovskolen
Egeskovskolen (special)
Rosenvænget (special)

Mammen Friskole
Gudenådalens Friskole

Rødkærsbro Børnehave
Smørhullet
Bøgeskovens Børnehus
Skovbørnehaven Bjerringbro
Egeskov Børnehave
Børnehaven Pilekvisten 
Specialbørnehaven Nørrehus

Vores Børnehave (Sahl)
Mammen Fribørnehave
Yggdrasil
Tanglopperne

Dagpleje Sydøst

Sidst opdateret: 27.04.2018